تغییر اندازه فونت:
به نشریه الکترونیکی شرکت مخابرات لرستان خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

  
خوراکی مفید جهت کاهش کلسترول خون
یک متخصص تغذیه گفت: مصرف این خوراکی باعث کاهش کلسترول و چربی‌های خون می‌شود و از انعقاد خون داخل رگ‌ها جلوگیری می‌کند.
آنچه افراد بالای ۶۰ سال باید بدانند
رژیم غذایی سالمندان باید حاوی مواد غذایی غنی از ویتامین‌ها، املاح و بویژه کلسیم و آهن باشد. لذا مصرف شیر و لبنیات، سبزیها و میوه‌ها و گوشت توصیه می‌شود.
توصیه هایی به سالمندان روزه دار
سالمندان نیز مانند سایر افراد دوست دارند که روزه بگیرند و از برکات پر فیض این ماه بهره مند شوند. اما این افراد باید توجه بیشتری به سلامتی خود داشته باشند
طراوت در سالمندی با تغذیه سالم
پیر شدن چیزی نیست که کسی از آن استقبال کند. همه ما دلمان می‌خواهد سال‌هایی را که خوش‌استیل و جذاب هستیم، طولانی‌‌تر کنیم و هر چه می‌توانیم دیرتر عوارض پیری به سراغمان بیایند.
پیشگیری از پوکی استخوان با زردچوبه
یک بررسی جدید نشان می ‌دهد که زردچوبه و مکمل‌های غذایی آن ممکن است به پیشگیری و درمان برخی بیماری‌های استخوانی مثل آرتریت روماتوئید و پوکی استخوان کمک کند...
خطرات پیش روی سالمندان
بسیاری از کشورهای نیمکره شمالی از سالمندان خود خواسته‌اند برای رویارویی با مشکلات یک زمستان سرد برنامه‌ریزی و خود را آماده کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان مرگ و میر افراد 65 سال و بالاتر در این فصل 17درصد ‌نسبت به سایر فصول افزایش می‌یابد...
خواص شوید(دیگر استخوانهایتان نمی شکند)
شوید گیاهی است که از برگ و دانه آن می توان برای چاشنی در غذا استفاده کرد . برگهای سبز شوید، گله گله و مانند سرخس اند و طعمی شیرین و ملایم دارند .
کمخونی ناشی از فقر آهن
کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن در نقاط مختلف کشور یکی دیگر از مشکلات اصلی تغذیه ای است طوری که در حدود یک سوم زنان سنین باروری (۱۵ تا ۴۹ ساله) دچار کمبود آهن و کمخونی هستند و درصد زیادی از کودکان زیر ۵ سال کشور نیز به کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن مبتلا هستند .
معرفی روش های طبیعی و موثر برای تسکین سردرد
استرس کاری و کم خوابی باعث بروز سردرد می شود و بیشتر ما برای رفع آن مسکن مصرف می کنیم. بعضی از مسکن ها که ترکیبی از آسپرین، استامینوفن و کافئین است، برای افرادی که اختلال خون ریزی، آسم، زخم معده، ناراحتی کلیوی یا کبدی دارند ممکن است خطرساز باشد.
تغذیه سالمندان
با توجه به پیشرفت‌های علم پزشکی و بهداشتی متوسط عمر انسان افزایش یافته و در کشورهای پیشرفته، این میزان افزایش بیش‌تر است. پیرشدن و سالخوردگی با کاهش تدریجی فعالیت‌های فیزیکی و افزایش بیماریهای مزمن همراه می‌شود و به نظر می‌رسد که بهبود تغذیه تا حد زیادی قادر است از این مشکلات پیشگیری کند و یا آن‌ها را تخفیف دهد .
نرمش های استقامتی برای افراد سالخورده
نرمش های استقامتی برای افراد سالخورده مانند آنچه در ادامه می آید را می‌توانید در خانه برای بهبود سلامت و تحرک تان بکار گیرید.اگر برای مدتی تحرک نداشته اید،نگران نباشید؛ این نرمش های استقامتی ملایم و برای انجام دادن آسان هستند.برای این نرمش ها ، یک صندلی انتخاب کنید که ثابت و محکم و بدون چرخ باشد.
۲۷ اصل برای ورزش در دوران سالمندی
سالمندان قبل از ورزش باید چه‌ کار کنند؟ انجام چه ورزش‌هایی برای آنها مناسب‌تر است؟ یک برنامه تمرینی سالم برای سالمندان از چه اجزایی تشکیل شده است؟
کتابی برای کُند کردن روند پیری
کتاب «تمرینات قدرتی و بدنسازی برای سالمندان» با ترجمه نعیما خواجوی برای کُند کردن روند پیری ‌ویژه سالمندان تهیه شده است. این اثر به زودی توسط نشر علم و حرکت راهی بازار کتاب می‌شود.
ورزش سالمندان
انجام 6 نوع تمرین ورزشی گرم‌کننده، استقامتی، انعطاف پذیری، تمرینات حفظ تعادل تمرینات قدرتی و نیز تمرینات انقباضی، ایستا برای سالمندان مفید است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پیام لرستان ( روابط عمومی شرکت مخابرات لرستان) می باشد.