تغییر اندازه فونت:
به نشریه الکترونیکی شرکت مخابرات لرستان خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

  
عسل یک غذای حیات‌بخش برای سالمندان
از آنجا که عسل غنی از املاح، ویتامین و آنزیم‌های حیاتی است، می‌تواند در کاهش روند پیری در سالمندان مؤثر باشد.
اهمیت مصرف مایعات در سالمندان
نوشیدن آب و مایعات یکی از فعالیتهای مطبوع بشر می باشد که بر اساس آن نیازهای حیاتی مهم آدمی رفع می گردد .
طراوت در سالمندی با تغذیه سالم
پیر شدن چیزی نیست که کسی از آن استقبال کند. همه ما دلمان می‌خواهد سال‌هایی را که خوش‌استیل و جذاب هستیم، طولانی‌‌تر کنیم و هر چه می‌توانیم دیرتر عوارض پیری به سراغمان بیایند.
گوارش
آنچه بیش از همه گوارش سالمندان را آزار می‌دهد، مشکل یبوست است چون با افزایش سن، عضلات دیواره لوله گوارش به تدریج ضعیف‌تر می‌شوند و قدرت حرکت‌دادن رو به جلوی محتویات روده کاهش می‌یابد.
خواص میوه "به"
سرزمین میوه به، بین دریای خزر و دریای سیاه است، جایی که رشته کوه های کاکاسس (Caucasus) ، شمال ترکیه را به ایران پیوند می دهد.
تخمه ‌کدو
یکی از انواع دانه‌هاست که ‌ تنوع زیادی دارد. حدود 5 نوع تخمه ‌کدو داریم که ارزش تغذیه‌ای تمام آنها تقریبا با هم برابر است. باارزش‌ترین نوع تخمه ‌کدو، تخمه ‌کدو تنبل یا همان کدو حلوایی است که کمی پهن‌تر از سایر تخمه‌های کدو هم است. هر 64 گرم (یک فنجان) تخمه ‌کدو، 285 کیلوکالری انرژی، 12 گرم چربی، 2/3 گرم چربی اشباع،..
ماهی و سلامت
پژوهشگران دانشگاه هاروارد می‌گویند مواد مغذی موجود در ماهی به‌قدری زیاد و باکیفیت است که اگر هفته‌ای 2 مرتبه آن را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید، شانس مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به سرطان یا بیماری‌های التهابی مانند آرتریت روماتویید را تاحدود 17 درصد در خودتان کم می‌کنید.
چه غذاهایی در کنترل فشار خون مفید است ؟
عموما اعتقاد پزشکان به این است که افراد دچار پرفشاری، نیاز به کاهش دریافت سدیم دارند. پتاسیم و کلسیم اضافی نیز می‌تواند به کاهش فشارخون کمک کند. - موز، زردآلو، انجیر، گریپ‌فروت، هلو، انگور و آلو میوه‌هایی سرشار از پتاسیم هستند و سیب‌زمینی، سیر، براکلی و ...
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پیام لرستان ( روابط عمومی شرکت مخابرات لرستان) می باشد.